Title Image

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 luty 2022
ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj w naszym kościele witamy i serdecznie pozdrawiamy Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera.

 

W ostatnią niedzielę lutego rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

Po Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa. Ciąg dalszy adoracji będzie w poniedziałek i we wtorek od porannej Mszy do wieczornej. Wspólny różaniec o godz. 9.00, 15.00 i 17.30. Adoracja będzie przy ołtarzu Miłosierdzia. 

 

We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

 

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00 W tych dniach podejmijmy intensywniejszą modlitwę
i post o dar pokoju dla Ukrainy. 

 

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Zachęcamy by w najbliższy piątek modlitwą i postem wynagradzać Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.

 

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej. Na godz. 16.30 zapraszamy dzieci a na godz. 17.15 lub 19.00 młodzież i dorosłych. Drogę krzyżową możemy również odprawić indywidualnie przy stacjach umieszczonych w kościelnym parku lub w kościele, który w piątki będzie otwarty na osobistą modlitwę. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17.30. Pierwszy piątek z intencją wynagradzającą NSPJ o godz. 18.00 oraz I sobota z tradycyjnymi modlitwami na porannej Mszy św. oraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18.00.

 

Zbiórka kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele. 

 

Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i piątek od godz. 17.00.  

 

W piątek – święto św. Kazimierza królewicza, wielkiego czciciela Maryi – patrona archidiecezji krakowskiej oraz naszego Księdza Proboszcza. Już dziś życzymy Księdzu Solenizantowi Bożego bł., zdrowia, uśmiechu, opieki Matki Bożej i świętego Patrona. Msza św. w intencji Księdza Proboszcza zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 9.00.

 

Z racji I piątku miesiąca spotkanie modlitewne dla kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8. Od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty,  o godz. 17.15 możliwość uczestniczenia w Drodze Krzyżowej, a o godz. 18.00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Kapłani odwiedzą chorych w piątek i w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o potwierdzenie wizyty. 

 

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Na Mszy św. o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy

 

Mężczyźni zapraszają parafian w każdą środę marca na godz. 6.30 na jutrznię. W Środę Popielcową będziemy się modlić  w intencji pokoju.

 

Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w niedzielę 13 marca proszone są o zapis w zakrystii do dnia 6 marca włącznie.

 

Trwa zbiórka Caritas dla osób poszkodowanych działaniami wojennymi na Ukrainie. Oprócz wpłat pieniężnych można podarować: koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, środki higieny osobistej, a także żywność długoterminową, gotową do spożycia, której nie trzeba obrabiać termicznie. Przedmioty można przynosić do naszego kościoła do niedzieli 13 marca.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

 

Msze pogrzebowe poprzedzone wspólnym różańcem o 11.30 za śp. Romanę Powroźnik w poniedziałek o godz. 12.00 a za śp. Marię Baczyńską we wtorek również o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

< Powrót

 

 

101