Title Image

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17 kwiecień 2022
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Słowo życzeń Metropolity ks. Abp Marka Jędraszewskiego ….

 

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie.

 

Dziś o godz. 17.30 nieszporami zakończymy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy.

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie, szczególnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Szczególne słowa podziękowania kierujemy dla ks. Konrada, kościelnej p. Danuty i jej męża p. Jana, kościelnego p. Zbigniewa, p. Zofii z córką Katarzyną, organisty p. Andrzeja i p. Piotra oraz lektorów i ministrantów naszej parafii. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

 

W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Codziennie, od Wielkiego Piątku odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, w tygodniu po Mszy św. porannej i wieczornej a dziś i jutro po Mszy św. o godz. 9.00. W następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

W sobotę o godz. 18.00 ks. bp Janusz Mastalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Modlitewne spotkania młodzieży od wtorku do czwartku o godz. 19.00. Sakrament pokuty w piątek o godz.17.00.

 

Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana Jezusa będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych, szczęśliwych i pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych.

 

 

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

 

 

< Powrót

 

 

112