ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

5 czerwiec 2022
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Polskiej tradycji zwana Zielonymi Świątkami. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków.

Od dzisiejszej niedzieli, wraz ze Siostrami Karmelitankami Dzieciątka Jezus ze Szczyglic rozpoczynamy duchowe przygotowanie do wprowadzenia relikwii świętych rodziców Zeli i Ludwika MARTIN oraz ich córki św. Teresy. Pod chórem istnieje możliwość kupienia książek o prezentowanych świętych. Ofiara ze sprzedaży przeznaczona będzie na działalności Oazy naszej parafii.

Dziś, przed kościołem można wspomóc materialnie Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AGAPE.

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki. Na wieczornej Mszy św. Uwielbienie Jezusa.

Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec.

W środę wspomnienie św. Jadwigi, królowej, orędowniczki pokoju, patronki życia małżeńskiego i rodzinnego. Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

W sobotę wspomnienie św. Barnaby (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownika św. Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

Już dziś serdecznie prosimy parafian o przygotowanie i przystrojenie ołtarzy na Boże Ciało:

1. przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego (mieszkańcy ul. Wierzyńskiego, Myczkowskiego, Łupaszki i Rząski)
  2. przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki (mieszkańcy ul. Zakliki, Dolińskiego, ul. Darowskiego oraz I rej. ul. Balickiej)
  3. w parku przy figurze Matki Bożej (mieszkańcy ul. Na Nowinach, Długoszowskiego, Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. Podkamycza)
  4. przy plebanii (mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza i ul. Brzezińskiego)

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia:
otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa