Title Image

XVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31 lipiec 2022
OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Jutro, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła, założyciela wspólnoty redemptorystów. W tym dniu przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, polecajmy miłosiernemu Bogu.

 

Wtorek to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Dzień wspomnienia Matki Bożej Anielskiej. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Świętych w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Oraz w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota godz. 18.00 a wtorek i czwartek godz. 7.00. Wyjątek to I czwartek, I piątek i I sobota, wtedy Msza Św. jest rano i wieczór.  Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy Świętej.

 

W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya (1786-1859), patrona kapłanów. Będzie to jednocześnie I czwartek miesiąca z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o uświęcenie kapłanów o godz. 17.30.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź święta w tygodniu przed Mszą i dodatkowo w I czwarte i w I piątek od godz. 17.00.

 

W sobotę będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I soboty miesiąca na porannej Mszy Św. modlitwy w intencji daru życia, o szczęśliwe rozwiązanie dla matek, odpowiedzialne ojcostwo i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 Msza Św. na wynagrodzenie za grzechy względem Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo fatimskie.

 

Z posługą sakramentalną do chorych kapłan uda się w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30

 

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmianka różańcowa po Mszy o godz. 9.00 oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Dziękujemy wiernym za udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Z naszej parafii przekazano 2250 złotych.

 

Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. 

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo i opieki Matki Bożej

 

 

< Powrót

 

 

119