XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 sierpień 2022
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmianka różańcowa po Mszy o godz. 9.00 oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Dominika (ok. 1170-1221), prezbitera, założyciela zakonu dominikańskiego.

We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (1891- 1942 ), dziewicy i męczennicy, patronki Europy zamordowanej w Auschwitz.

W środę w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.  Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00

W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Klary (1194-1253), dziewicy, założycielki zgromadzenia klarysek.

W sobotę obchodzimy święto NMP Kalwaryjskiej

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Świętych w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Oraz w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota godz. 18.00 a wtorek i czwartek godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy Świętej.

W dniach 16/17 sierpnia na terenie naszej parafii będzie przeprowadzona Akcja “ Oczyść dom i świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie” Miejsce składowania elektrośmieci to narożnik parkingu za kościołem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego
błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.