Title Image

Będziecie moimi świadkami

Będziecie moimi świadkami” (Dz 1, 8) to hasło Światowego Dnia Misyjnego, który obchodzimy w tym roku 23 października. Jest to święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny.

 

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony w 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października. Dzień ten jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych, a szczególnie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Papieskie Dzieła Misyjne są powołane do budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji. Szczególnym czasem takiego działania jest Światowy Dzień Misyjny i następujący po nim Tydzień Misyjny, kiedy to Kościół na całym świecie budzi się, by pospieszyć z pomocą misjom.

 

W naszej naszym kościele w niedzielę misyjną gościliśmy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo wiary i zaangażowania w sprawy misji. Byli wśród nas ks. Łukasz, diakon Stanisław, kleryk Grzegorz oraz Jagoda, Marysia i Monika. Po mszy świętej była możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana wsparcie dzieła misyjnego w Amazonii.

 

 

 

1