Title Image

XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 październik 2022
TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

 

We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Porządek mszy niedzielny. Zapraszamy na mszę św. celebrowaną na cmentarzu o godz. 14.00. Po mszy wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych.

 

W środę przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W tych dniach (od 1 do 8.11) zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17.30

 

W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. O godz. 17.30 różaniec szczególnie będzie ofiarowany za zmarłych kapłanów, misjonarzy i zakonników.

 

W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza  (1538-1584), biskupa Mediolanu, reformatora Kościoła, organizatora pierwszych seminariów duchownych, wrażliwego na los ubogich. Będzie to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wynagradzająca za grzechy NSPJ o godz. 18.00.

 

Możliwość spowiedzi w tygodniu przed mszą i dodatkowo w I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.

 

W I sobotę na porannej mszy św. modlić się będziemy o dar nowego życia dla małżeństw, za matki w stanie błogosławionym, odpowiedzialne ojcostwo oraz za Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego a o godz.18.00 msza św. wynagradzająca za grzechy wobec Niepokalanego Serca NMP z nabożeństwem fatimskim.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w I piątek i sobotę od godz. 8.30

 

W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem prowadzona będzie kwesta na rzecz Alma Spei Hospicjum dla Dzieci. Hospicjum opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich domach rodzinnych na terenie Krakowa i Małopolski. Świadectwem działań hospicjum są dzieci, które pomimo nieuleczalnej choroby są uśmiechnięte do ostatnich chwil swojego życia.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana Jezusa.

 

< Powrót

 

 

132