Title Image

Spotkanie Akcji Katolickiej 6.12.2022

Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w dniu 6 grudnia miało  uroczysty charakter. Po zakończeniu wieczornej Eucharystii Święty Mikołaj obdarował słodyczami dzieci a także i dorosłych. Podobnie było na zebraniu POAK.  Mikołajki, słodkości towarzyszyły zebraniu.

 

Po wspólnej modlitwie nasz Asystent Kościelny ks. Proboszcz w ramach formacji pochylił się nad hasłem obecnego roku liturgicznego  pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. To znaczy podstawą Kościoła jest Chrystus a Jego misją jest zbawienie wierzących. Kościół tworzą zarówno duchowni jak i wierni, stąd wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni. Duchowni jak i świeccy są odpowiedzialni  za szerzenie Królestwa Bożego. Poprzez właściwe wykorzystanie mediów, własny przykład oraz zajmowanie zdecydowanego stanowiska w obronie wiary.

 

Następnie Prezes poinformowała o przebiegu obchodów święta patronalnego Akcji Katolickiej przypadającego na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata., które kończyło obchody jubileuszowe związane 25 leciem reaktywacji AK w naszej archidiecezji. Akcja Katolicka w odpowiedzi na apel Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego podjęła się zorganizowanie w każdej parafii utworzenia miejsca pamięci narodowej, w której znalazłyby się nazwiska Polaków poległych w czasie II wojny światowej z tego terenu. Stąd prośba  do parafian, aby podzieli się z Akcją Katolicką informacjami na ten temat.

 

W dalszej części zebrania ustalono listę osób oraz rodzin, które będą obdarowane paczkami świątecznymi oraz sposób ich przygotowania i rozprowadzenia. Zaplanowano również prace związane z przeprowadzeniem VIII Dzielnicowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

 

Ksiądz Proboszcz podzielił się miłą wiadomością dla parafian o odnowieniu puszki na komunikanty oraz zakupie albumu  „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej” Tom 1, w którym są wiadomości i zdjęcia naszego kościoła parafialnego oraz kościołów Krakowa. Zakup album przez parafian może być pięknym prezentem a jednocześnie cegiełką na inwestycję w naszej parafii.  Następne spotkanie, które będzie opłatkowe ustalone będzie w terminie późniejszym.

 

Krystyna Piotrowska

 

 

 

 

 

0