Title Image

V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 luty 2023
PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po Mszy św. o godz. 18.00, słowno-muzyczne Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy.

 

Dzisiaj z racji wspomnienia św. Agaty dziewicy i męczennicy, szczególnej orędowniczki w pożarach błogosławimy chleb, sól i wodę. Poświęcone dary możemy zabrać do naszych domów.

 

We wtorek po Mszy wieczornej odmawiamy w kościele jedną część różańca.

 

W drugie piątki miesiąca Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana jest za duszami czyścowymi i wypominanymi w naszym kościele. 

 

W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Msza św. z Sakramentem Namaszczenia oraz ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będzie sprawowana o godz. 9.00. Od 8.30 możliwość spowiedzi. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 

Przypominamy, że również w każdą środę kierujemy nasze prośby to Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach podczas Nowenny i Mszy św. o godz. 18.00

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • Poniedziałek, 6 lutego – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku.
  • Piątek, 10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu.

 

 

Wszystkim uczestnikom liturgii i waszym bliskim
życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki MB Nieustającej Pomocy

 

 

Msza pogrzebowa za śp. Jerzego Oksiute w środę o godz.13.00 w kaplicy na Salwatorze. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

< Powrót

 

 

143