II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5 marzec 2023
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Ad Gentes – tzn. Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Z racji  pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic różańca i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej, o godz. 17.00 Gorzkie żale a o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wspólnoty Bliżej Boga. Spotkanie w kawiarence.

We wtorek po Mszy wieczornej różaniec i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

W środę Nowenna do MBNP o godz. 18.00 a o godz. 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej

W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 16.30 (dla dzieci) o godz. 17.15 i 19.00.

Od piątku (10.03) rozpoczniemy nowennę dni przed uroczystością św. Józefa. Dziękujemy pewnemu małżeństwu za ufundowanie figury św. Józefa, która zostanie umieszczona przy ołtarzu chrzcielnym.

W II piątek miesiąca na Mszy wieczornej modlimy się za duszami czyścowymi. (Msza wypominkowa)

W ubiegłym tygodniu zostały przekazane, do gruntownej renowacji dwa żyrandole.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak.

Plan Rekolekcji 12.03 – 15.03.2023

Niedziela – Msze św. z kazaniem o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz Gorzkie żale o 17.00

Poniedziałek, wtorek i środa – Msze św. z kazaniem o godz. 9.00, 18.00 i 20.00. Podczas rekolekcji nie ma Mszy o godz. 7.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od 8.00 do 9.00 i od 16.30 do 20.00
(z przerwą na Msze o godz. 18.00)

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Mydlnik do Czernej w tym roku rozpocznie się w piątek 31 marca o godzinie 21.00 Mszą świętą w naszym kościele. Całonocna wyprawa jest okazją do spotkania samych siebie i Boga. Szczegóły w naszej Gazecie „Magnificat”.

Niech Maryja umacnia nas w przeżywaniu kolejnego tygodnia Wielkiego Postu