III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marzec 2023
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W naszej parafii rozpoczął  się czas rekolekcji wielkopostnych. Witamy wśród nas ks. dr hab. Wojciecha Węgrzyniaka, który staje się narzędziem Ducha Świętego w przeprowadzeniu nas przez ten święty czas.

Plan rekolekcji: Dziś Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 i Gorzkie żale o godz. 17.00. Poniedziałek, wtorek i środa – Msze św. z kazaniem o godz. 9.00, 18.00 i 20.00. Podczas rekolekcji nie ma Mszy o godz. 7.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od 8.00 do 9.00 i od 16.30 do 20.00 (z przerwą na Msze o godz. 18.00).

W poniedziałek przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.

14 dnia miesiąca pamiętamy w modlitwie o naszej Ojczyźnie a 16 dnia miesiąca prosimy o wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

W środę Msza św. z Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W środę na Mszach świętych składka na potrzeby rekolekcji.

W piątek nabożeństwa Drogi krzyżowej o godz. 16.30 (dla dzieci) oraz o godz. 17.15 i 19.00. Możemy również odprawić indywidualnie Drogę krzyżową w parku przy stacjach albo w kościele, który w piątki jest otwarty na osobistą modlitwę.

Od piątku (10.03) trwamy w Nowennie przed uroczystością św. Józefa, którą prowadzą mężczyźni, zapraszamy do wspólnej modlitwy po każdej Mszy św.

Mężczyźni św. Józefa zapraszają na  jutrznię, wyjątkowo w czwartek o godz. 6.30 oraz na Drogę krzyżową  w piątek o godz.19.00, którą odprawimy, przy dobrej pogodzie w parku kościelnym.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Będzie  to zarazem trzecia niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną. Na Mszy o godz. 10.30 poświęcenie chorągwi św. Józefa, a na Mszy o godz. 12.00 modlitwa za rodziny i okazja przyjąć z wiarą indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Zelii, Ludwika i Teresy.

W przyszłą niedzielę młodzież oazowa zaprasza na kawę i ciastko.

Ogłaszamy XVII Parafialny konkurs na NAJWYŻSZĄ Palmę Wielkanocną, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 2.04.

Zespół folklorystyczny z Mydlnik zaprasza osoby grające i śpiewające na próbę w najbliższy czwartek o godz. 18.00 do Domu Kultury. Zespół poszukuje obecnie osoby grającej na kontrabasie.

Dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Podkamycza.

Niech św. Józef wyprasza naszym rodziną potrzebne łaski. Błogosławionego tygodnia