Title Image

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marzec 2023
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W tradycji Kościoła IV Niedzielę Wielkiego Postu nazywamy Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Słowa, które głosił ks. Wojciech Węgrzyniak są dostępne na naszej stronie internetowej oraz na parafialnym Facebooku.

 

Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30, 17.15 i 19.00 jest nabożeństwo Drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

 

W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona na poniedziałek, w tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

 

Dziękujemy mężczyznom, którzy zaangażowali się w prowadzenie Nowenny przed uroczystością św. Józefa. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie chorągwi św. Józefa. Na Mszy o 12.00 modlitwa za rodziny i małżeństwa z błogosławieństwem relikwiami św. Zelii, Ludwika i Teresy.

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Po Mszach św. będzie prowadzona, przez kobiety modlitwa pod hasłem „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”.

 

Dziś młodzież oazowa zaprasza po każdej Mszy św. na herbatę, kawę i ciastko do kawiarenki.

 

W piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. W tym roku 10. września Kościół ogłosi rodzinę Ulmów – Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci błogosławionymi

 

W  sobotę, 25 marca uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Msze św.  tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Przyjęcie do duchowej adopcji podczas Mszy świętych.  

 

Przypominamy o XVII Parafialny konkurs na najwyższą Palmę Wielkanocną, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 2.04.

 

Dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom z rej. ul. Balickiej i Godlewskiego oraz I i II rej. ul. Kurozwęckiego.

 

 

Niech św. Józef wyprasza nam potrzebne łaski. Szczęść Boże!!!

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

 

 

 

< Powrót

 

 

152