Title Image

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marzec 2023
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Zgodnie z tradycją, od piątej niedzieli Wielkiego Postu w kościołach zasłaniane są krzyże. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pasyjnych nabożeństwach.

 

Dziękujemy kobietom, które zaangażowały się w minionym tygodniu w modlitwę o ochronę życia i dar pokoju.  

 

We wtorek po wieczornej Mszy św. różaniec. W środę Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W ostatnie czwartki miesiąca przywołujemy wstawiennictwa bł. Bronisławy, św. Teresy i św. Rafała  a w ostatnie piątki św. Faustyny.

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Mydlnik do Czernej rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 21.00 Mszą św. w naszym kościele.

 

Do piątku prosimy zgłosić chorych z naszej parafii, których odwiedzą kapłani z posługą sakramentalną w sobotę (1.04) od godz. 8.30.

 

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej, na porannej Mszy modlimy się o dar potomstwa, oraz szczęśliwe rozwiązanie dla matek, odpowiedzialne ojcostwo i dzieło duchowej adopcji dziecka a wieczorną Mszą św. rozpoczynamy nabożeństwo fatimskie.  

 

Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. W tygodniu możemy korzystać z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą św.

 

Dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom II rej. ul. Balickiej, rej. Cmentarza, ul. Brzezińskiego, ul. Hemara i ul. Dolińskiego.

 

Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm przy bramie przed Mszą św. o godz. 10.30 i procesja do kościoła z udziałem dzieci. Po Mszy św. ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w XVII Parafialnym Konkursie na najwyższą  Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI. Zgłaszanie palm do konkursu od godz. 9.45 na parkingu przed bramą wjazdową. Palmy biorące udział w konkursie powinny być wykonane z zastosowaniem materiałów i tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych form zdobniczych.  Wysokość palmy będzie  mierzona od miejsca rozpoczęcia zdobień.

 

Czuwanie pod oknem papieskim 2.04. (niedziela) o godz. 20.00 w 18. rocznicę odejścia do „domu Ojca” św. Jana Pawła II.

 

Przyszła niedzieli jest pierwszą nowego miesiąca po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej, a po wieczornej Mszy Uwielbienie Jezusa.

 

Polecamy okolicznościowy „Gość Extra” pt. Znaki Męki Boga w cenie czternastu złotych oraz tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i najnowszy kwartalnik „Idźmy do św. Józefa”

 

 

Wszystkim życzymy doświadczenia bliskości Boga
i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

 

< Powrót

 

 

152