Title Image

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

14 maja 2023
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na nabożeństwa majowe.

 

Dziękujemy Opatrzności Bożej za dar 38 nowo bierzmowanych chrześcijan w naszej parafii. Dziękujemy również rodzicom i bierzmowanym za dar nowych dzwonków dla naszego kościoła.   

 

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów.

 

We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 

Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji  Katolickiej we wtorek po Mszy św. i modlitwie różańcowej.

 

W środę Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i jednocześnie uroczystość I Komunii św. na Mszach św. o godz. 10.30 dla dzieci z kl. III A oraz o godz. 12.00 dla dzieci z kl. III B. W tym tygodniu odbędą się próby dzieci w kościele a w sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci i bliskich.

 

Za tydzień również III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną.  

 

Rocznica I Komunii św. za 2 tygodnie (28.05) na Mszy św. o godz. 10.30.

 

 

W sobotę 27 maja wyruszy, jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablocie.

 

 

We wtorek o godz. 12.00 Msza pogrzebowa za śp. Iwonę Żukowską-Kołodziej. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT


< Powrót

 

 

161