Title Image

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21 maja 2023
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i równocześnie w naszej parafii dzień I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30 oraz o godz. 12.00.  Módlmy się za dzieci, rodziców i ich bliskich. Biały tydzień dla dzieci komunijnych od jutra na Mszy św. o godz. 18.00 poprzedzony nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

 

Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza a jest nim komplet lekcjonarzy mszalnych w dużym formacie. 

 

W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI to dzień modlitwy za Kościół w Chinach. W tym dniu po nowennie na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej.

 

W środę rocznica święceń kapłańskich abpa Marka Jędraszewskiego (1973) a w czwartek naszego wikariusza ks. Marka (25.05.2019). Módlmy się za jubilatów i o nowe powołania kapłańskie.

 

W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. „ Cóż Ci Matko złożę w darze …”, z chórem „Schola Cantorum Mydlnicensis” zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, by uczcić pamięć  o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. W tym dniu w liturgii wspominamy św. Filipa Nereusza, wychowawcy młodzieży i opiekuna ludzi chorych.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

W ostatnim tygodniu miesiąca pamiętamy w modlitwie czwartkowej o wstawiennictwie św. Teresy,  św. Rafała i bł. Bronisławy w intencji powołań kapłańskich, w piątek o wstawiennictwie św. Faustyny a w ostatnią sobotę na poranną Msze zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego.  

 

W przyszłą niedzielę, która kończy okres Wielkanocy przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Od jutra, podczas majówki będziemy odmawiać specjalną modlitwę, która nas przygotuje do tej uroczystości.

 

Również za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas IV będą przeżywać I Rocznicę Komunii Świętej. Możliwość spowiedzi dla dzieci w ciągu całego tygodnia przed Mszą św.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia
życzymy wiernego trwania przy Chrystusie.

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

162