Title Image

Trasa procesji

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy.

 

Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Do uczestnictwa w procesji serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do z dzwoneczkami w strojach regionalnych, dzieci pierwszokomunijne w strojach, młodzież i starszych do feretronów i sztandarów, Róże Różańcowe, Służbę Liturgiczną Ołtarza, panów do baldachimu, panów z Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej do pomocy policji przy zabezpieczeniu trasy procesji.

 

Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Po zakończonej procesji będzie odprawiona Msza św. (ok. 12.30).

 

 

Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów o przygotowanie ołtarzy:

 

  • I – przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego (mieszkańcy ul. Wierzyńskiego, ul. Myczkowskiego, ul. Łupaszki i Rząski)
  • II – przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki (mieszkańcy ul. Zakliki, ul.Dolińskiego, ul. Darowskiego oraz I rej. ul. Balickiej)
  • III – w parku przy figurze Matki Bożej (mieszkańcy ul. Na Nowinach, ul. Długoszowskiego, ul. Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. Podkamycza)
  • IV – przy plebanii (mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza i ul. Brzezińskiego)

 

Od piątku rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, tzw. oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas podczas procesji eucharystycznej o godz. 17.30 wokół kościoła. Po procesji  będzie sprawowana Msza święta.

1