Title Image

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

11 czerwca 2023
DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje poszczególnych ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy za udekorowanie domów i trasy procesji. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, młodzieży oazowej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy tym, którzy ubrani byli w tradycyjne stroje regionalne. Dziękujemy: Organistom, Różom Różańcowym, Szafarzom Eucharystii, pani Kościelnej, asyście do baldachimu. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji służbą mundurowym: policji, straży miejskiej, za pomoc panom z Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej. Dziękujemy za obecność, za wszelkie dobro i pomoc, Bartoszowi Kotkowi za wykonane zdjęcia, wszystkim niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską.

 

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.30 gromadzimy się w naszym kościele by celebrować czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po którym podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

 

We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy (1195-1231) prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy wieczornej różaniec i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Dzień odpustu w parafii św. Antoniego w Rząsce a dzisiaj odpust w Bronowicach Małych.  

 

W  środę wspomnienie św. Michała Kozala (1893-1943), biskupa i męczennika obozu w Dachau. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za Ojczyznę z racji 14 dnia miesiąca.

 

W czwartek zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji tradycyjne poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

 

W piątek przypada uroczystość NSPJ, jednocześnie obchodzony z inicjatywy św. Jana Pawła II w całym Kościele Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu również będzie procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, św. Brata Alberta oraz kolejna rocznica poświęcenia naszego kościoła (17.06.2001)

 

W sobotę od godziny 14.00 na boisku przy Szkole Podstawowej 138 odbywać się będzie rodzinny piknik. W programie występy artystyczne, loteria, zabawy dla dzieci oraz koncert i pokaz laserów na finał. W tym roku świętujemy z okazji 50tej rocznicy przyłączenia Mydlnik do Krakowa. Zapraszamy.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną oraz modlitwą za rodziny na Mszy o 12.00.

 

W ostatnią niedzielę miesiąca czerwca (25.06) będziemy przeżywać dzień odpustu ku czci MBNP. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi Kanonik Kapituły Kolegiaty św. Anny – ks. Wojciech Węgrzyniak. Na odpust planowana jest agapa, osoby chętne do upieczenia ciast lub przygotowania innych smakołyków prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Dziękujemy. 

 

Dziś przed kościołem kwesta na poczet wyjazdu wakacyjnego dla osób niepełnosprawnych z Fundacji Agape.   

 

 

Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów
oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

167