NIEDZIELA ODPUSTOWA

25 czerwca 2023
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Dziś nasza parafia przeżywa odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Wojciech Węgrzyniak – Kanonikowi Kapituły Kolegiaty św. Anny.

Po procesji eucharystycznej Akcja Katolicka, Rada Parafialna i młodzież Oazowa serdecznie zapraszają Parafian i gości na wspólną agapę na kościelnym parkingu.  Możemy skosztować żurku, bigosu, kiszonych ogórków, różnych słodkich wypieków a dla dzieci mamy również zajęcia sportowe.

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. od dzisiejszej niedzieli: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

We wtorek (27.06) wspomnienie liturgiczne MBNP, patronki naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W środę wspomnienie św. Ireneusza (ok. 130-202), biskupa Lyonu, teologa, obrońcy tradycji apostolskiej i męczennik, doktora Kościoła.

W czwartek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła gorliwych głosicieli Ewangelii i męczenników za wiarę w Chrystusa. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do piątku o godz. 17.30.

W I sobotę lipca na porannej Mszy modlimy się o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym, odpowiedzialne ojcostwo i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem i różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

Ks. Marek odwiedzi chorych w I sobotę od godz. 8.30

W najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Zakliki.

W ubiegłym tygodniu w Katedrze na Wawelu do posługi ceremoniarzy parafialnych zostali pobłogosławieni lektorzy z naszej archidiecezji, w tym dwóch z naszej wspólnoty – Robert Sikora i Jakub Wójtowicz. Serdecznie gratulujemy nowym ceremoniarzom i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszym posługiwaniu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.