Spotkanie POAK 12.09.23

1. Pierwsze powakacyjne zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbyło się 12.09.2023r. Poprzedzone było udziałem w Eucharystii i modlitwie różańcowej. Tym razem rozważania różańcowe nawiązywały do błogosławionej rodziny Ulmów.

2. Zebranych powitała prezes POAK p. Zofia Fedor a Asystent Kościelny POAK ks. Kazimierz po modlitwie w ramach naszej formacji omówił temat: „ Przeżywanie wiary we wspólnocie Kościoła”. Ks. Proboszcz zwrócił naszą uwagę na następujące zagadnienia:

Kościół jest wspólnotą wierzących, każdy z ochrzczonych jest wezwany do budowy kościoła i winien spełniać swoją rolę poprzez:

• wierność zobowiązaniom
  • powołanie
  • posłuszeństwo słowu Bożemu
  • ciągłe nawracanie się
  • świadectwo.

Wiarę możemy przeżywać w skali makro (duże akcje) oraz mikro (parafie, wspólnoty).

3. W dalszej części zebrania p. prezes podziękowała członkom za zaangażowanie w pracach przy przygotowaniu agapy i wystawy okolicznościowej podczas parafialnego odpustu.

4. Poruszyła następujące sprawy:

• wyjazd na spotkanie wspólnotowe członków AK AK do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim
  • wybór członka POAKu do Rady (jednogłośnie wybrana p. Anna Kotek)
  • Imieniny Ks. wikariusza Damiana 26.09..br
  • Dzień Skupienia POAK w Czernej 21.10.br.

5. W czasie dyskusji z troską pochyliliśmy się nad niskim zaangażowaniem parafian podczas całodziennej pierwszo-czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zaproponowaliśmy przygotowanie listy, aby mogli się wpisywać chętni parafianie do czuwania  w określonych godzinach.

6. Klęczniki ustawione na okres próbny przed prezbiterium pozwalają nam w godny sposób przyjmować Pana Jezusa w komunii świętej, dlatego też w przyszłości będą ustawione klęczniki odpowiednio przygotowane.

7. Następne spotkanie, jak Bóg da, odbędzie się w Czernej 21.10.2023r.

8. Zebranie zakończyliśmy modlitwą i przyjęciem błogosławieństwa udzielonego nam przez Księdza Proboszcza.

Protokołowała  i opracowała Krystyna Piotrowska

Kraków, dnia 12.09.2023r