ŚWIĘTEJ RODZINY

31 grudnia 2023
ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Dzisiejsza niedziela zachęca nas do refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się w intencji naszych rodzin.

Dziś nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający rok 2023 o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św.

Jutro rozpoczniemy Nowy Rok 2024 w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. jak w każdą niedzielę.

Przez cały styczeń od poniedziałku do piątku Msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 18.00

We wtorek, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego oraz św. Grzegorza z Najzanzu, biskupów żyjących w IV wieku. Po Mszy wspólny różaniec.

W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek miesiąca z całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu oraz modlitwą różańcową o godz. 15.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W I piątek pragniemy wynagradzać za zniewagi wyrządzane Najświętszemu Sercu Jezusa.

Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu pół godziny przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i piątek od godz. 15.00.

W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Z tej okazji możemy złożyć swoją ofiarę do puszki na kolumnie.

Za tydzień po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po Mszy o godz. 18.00 wspólnota Bliżej Boga zaprasza na uwielbienie Jezusa.

W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

Serdecznie zapraszamy na jasełka organizowane przez naszą młodzież Oazową, które odbędą się w przyszłą niedzielę w Klubie Kultury Mydlniki. Jasełka będą wystawiane o godz. 11.30 i 19.00.

Zapraszamy również na kolędowanie z Zespołem Regionalnym Olszowianie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę. Kolędy będą śpiewane podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.

Kurs Pierwszej Pomocy Emocjonalnej, odbędzie się w tym miesiącu 14 stycznia o godz. 19. 00 w grocie św. Michała Archanioła.

Plan kolędy na bieżący tydzień …

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łaski Bożej

w nadchodzącym Roku Pańskim 2024.

Plan kolędy 2.01 – 5.01.2024

2 stycznia Wtorek

Godz. 17:00 – ul. Wapiennik domy od 2 do 18C i ul. Darowskiego 3 (ks. Proboszcz)
Godz. 17:00 – ul. Wierzyńskiego blok 9 (ks. Damian)