Title Image

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

28 stycznia 2024
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Trędowatych.

 

We wtorek po Mszy wspólny różaniec.

 

W środę wspomnienie św. Jana Bosko, charyzmatycznego duszpasterza młodzieży i wybitnego pedagoga XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

 

Od czwartku (1.02.) wracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 18.00.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą dziękczynną  za dar Eucharystii i kapłaństwa; Będziemy również prosić, na różańcu o godz. 17.30 o nowe i święte powołania.

 

W piątek będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

 

Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wparcie zakonów klauzurowych.

 

Okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. a w I czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja i poświęcenia jabłek. To również pierwsza sobota miesiąca z wieczornym nabożeństwem fatimskim.

 

Odwiedziny chorych w I piątek wyjątkowo od godz. 10.00 i w I sobotę od godziny 8.30.

 

W przyszłą, I niedzielę miesiąca zmianka różańcowa po Mszy o godz. 9.00, możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa.

 

Tegoroczna kolęda w naszej parafii została zakończona.  Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary z których część przeznaczona jest na utrzymanie kapłanów w naszej parafii oraz na dzieła prowadzone przez diecezję. Bóg zapłać.

 

 

W przyszłą niedzielę po mszach świętych o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 (lub do wyczerpania zapasów) Oaza zaprasza do włączenia się w akcję „Pączek dla Afryki” będzie można zakupić pączka, a zebrane fundusze zostaną wpłacone na potrzebujących z Afryki.

 

 

Wszystkim życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa

i Bożego światła na drogach codzienności.

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

188