Title Image

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2024
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie.

 

Na Mszy św. o godz. 12.00 modlitwa za rodziny z błogosławieństwem relikwiami św. Zelii, Ludwika i Teresy.  

 

Zapraszamy do udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele odprawiamy Drogę krzyżową dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15 i 19.00 W niedziele o godz. 17.00 Gorzkie żale.

 

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.

 

Mężczyźni św. Józefa zapraszają wszystkie chętne osoby na jutrznię. Spotkajmy się  w czasie Wielkiego Postu w każdą środę o godz. 6.30.

 

W czwartek przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

 

W ostatni piątek miesiąca pamiętamy o wstawiennictwie św. siostry Faustyny a w ostatnią sobotę na poranną Mszę zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną z okazji III niedzieli miesiąca.

 

Za tydzień, w całym Kościele będzie obchodzona Niedziela Ad Gentes – będzie to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 

Zapraszamy uczniów klas VIII, którzy przygotowują się do bierzmowania w przyszłą niedzielę, na spotkanie formacyjne. Rozpoczynamy od gorzkich żali o godzinie 17:00, później Msza Święta i katecheza.

 

Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od czwartej niedzieli Wielkiego Postu (10.03).

 

List na Wielki Post Metropolity Krakowskiego

  

 

Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach
oraz o naszych Parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności.

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

193