Podsumowanie EDK 2024

Dziękujemy za liczny udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbyła się 22 marca 2024. Ruszyliśmy tradycyjnie z naszego kościoła do Czernej, a w tym roku również nową trasą – do Kalwarii Zebrzydowskiej. Gratulujemy odwagi zarówno tym, którzy dotarli do celu, ale i również osobom, które nie zdołały dotrzeć do końca trasy.

Chociaż w zapisach widniała liczba 150 uczestników, na Mszę Świętą o godz. 21.00 przybyło i na trasy wyruszyło ponad 200 osób, z czego większość wybrała trasę Mydlniki-Czerna. Szczególny podziw dla tych, którzy wybrali dłuższą trasę Mydlniki-Kalwaria Zebrzydowska Dziękujemy Panu Wojciechowi, twórcy tej trasy za zaangażowanie w przygotowanie materiałów. Dzięki niemu trasa mogła zaistnieć w systemie EDK

Dziękujemy księdzu Damianowi za odprawioną Eucharystię i skierowane słowo. Dziękujemy księdzu Proboszczowi za to, że EDK może istnieć w Mydlnikach oraz za służenie sakramentem spowiedzi tak wielu chętnym uczestnikom EDK.

Dziękujemy Panu Grzegorzowi, Liderowi Okręgu za troskę i pomoc przy zgłaszaniu tras do systemu.

Dziękujemy Panu Jackowi Wilkowi, założycielowi trasy do Czernej w Mydlnikach za obecność, pamięć i dobre słowo. Dziękujemy Leśniczemu – Panu Pawłowi – za oświetlenie kapliczki w Kleszczowie.

Dziękujemy Oazie Mydlniki oraz Służbie Liturgicznej za pomoc przy obsłudze uczestników i wydawaniu materiałów.

Dziękujemy Paniom: Beacie i Aleksandrze za wykonanie zdjęć w czasie tego wydarzenia. Zdjęcia z tras przesłali nam również: Tomasz, Robert, Antoni, Dariusz i Patrycja. Dziękujemy

Koordynował, czuwał nad całością i te słowa napisał Piotr Wyżga  🙂 któremu dziękujemy 🙂 🙂 🙂

Zdjęcia uczestników można oglądać na stronie Facebook pod linkiem:

PODZIEL SIĘ ŚWIADECTWEM

Zachęcamy uczestników do przesyłania zdjęć i świadectw na adres mailowy parafia@mydlniki.diecezja.pl (tytuł EDK 2024), przez wiadomość prywatną lub tutaj w komentarzu pod postem. Materiały posłużą promocji idei EDK w kolejnych latach.

Do zobaczenia za rok

Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć (fot. Beata Wyżga)

(kilka zdjęć Oazy Mydlnickiej)