Title Image

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31 marca 2024
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

W ten radosny dzień chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

 

Dziś o godz. 17.30 nieszporami zakończymy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy.

 

Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. niedzielny. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach św. przez całą oktawę Wielkanocy.

 

W Poniedziałek Wielkanocny ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie, szczególnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

 

Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.

 

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekorację w naszym kościele. Dziękujemy: ks. Damianowi, szafarzom Eucharystii p. Tomaszowi i p. Markowi, zakrystiance p. Danucie z mężem p. Janem, nowemu kościelnemu p. Maćkowi, Dziękujemy za kwiaty p. Katarzynie i p. Zofii, organiście p. Andrzejowi i p. Piotrowi, dziękujemy chórowi, wszystkim śpiewającym i czytającym, dziękujemy dzieciom i młodzieży oazowej, serdeczne podziękowania składamy lektorom i ministrantom naszej parafii. Dziękujemy za przygotowanie procesji rezurekcyjnej, panom niosącym baldachim oraz tym, którzy nieśli chorągwie, feretrony i świece. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Zakliki za ofiarę na dekorację świąteczną. Dziękujemy za zdjęcia p. Marcinowi z córką Olą.  Za utrzymanie czystość kościoła paniom Monikom. Za troskę o szaty i bieliznę ołtarzową p. Halnie. Dziękujemy za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

 

Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy I czwartek z całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu i modlitwą o powołania kapłańskie o godz. 17.30, I piątek z modlitwą do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata a w I sobotę nabożeństwo fatimskie.

 

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia w tygodniu po Mszy św. porannej i wieczornej a dziś i jutro po Mszy św. o godz. 9.00.

 

Za tydzień zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00 a po wieczornej uwielbienie Jezusa.

 

Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, nieśmy to  radosne orędzie o zmartwychwstaniu Pana

 

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

 
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

201