Title Image

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

28 kwietnia 2024
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktor Kościoła, zapraszamy do modlitwy w intencji Europy, której patronką jest św. Katarzyna. Tego dnia będziemy przeżywać Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, pamiętajmy w modlitwie o ofiarach nazistowskiego i stalinowskiego terroru.

 

W poniedziałek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.

 

We wtorek po Mszy wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją.

 

W środę rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika.

 

W czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi. Z racji I czwartku miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu. Modlitwa różańcowa w tym dniu o powołania do służby Bożej będzie o godz. 17.00.  W liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

 

W piątek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również I piątek miesiąca.

 

W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy odprawimy nabożeństwo fatimskie

 

Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną tylko w pierwszą sobotę od godz. 8.30.

 

W przeszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Uwielbienie Jezusa z I niedzieli miesiąca jest przeniesione na 12 maja. 

 

Dwóch ministrantów – Jan Chudy i Jan Prącik zostali wczoraj (sobota) w kościele św. Szczepana pobłogosławieni do posługi Lektora Słowa Boże. Składamy gratulację nowym lektorom i ich rodzicom.

 

Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia.
Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

205