Title Image

III Niedziela Adwentu

W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci od III do VI klasy szkoły podstawowej na kolejne spotkanie z cyklu „Mały Apostoł”.
Także dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież oraz studentów na spotkanie pt. „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus – czyli na wesoło o różnicach między nami”.
W ramach spotkania przewidziane jest wspólne oglądanie filmu, oraz wymiana spostrzeżeń.

 
Roraty w naszym kościele w dni powszednie tygodnia o godz. 18:00.
 
W tym tygodniu we wtorek po Roratach spotkanie Akcji Katolickiej naszej parafii.
 
Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego ubierania choinki w sobotę 20 grudnia o godz. 11:00 dekoracjami świątecznymi przygotowanymi przez dzieci z pomocą ich rodzin.
 
W dniu 18 grudnia (czwartek) w naszej Szkole Podstawowej nr 138 odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły oraz Kiermasz Świąteczny.
Serdecznie zapraszamy wszystkich od godz. 17:00 – 19:00.
 
Przy wyjściu głównym z kościoła możemy nabyć opłatki i wigilijne świece „Caritas”. Przy nabywaniu opłatków składamy ofiarę, która jest wyrażeniem wdzięczności za posługę
p. Kościelnych i p. Organisty, a przy nabyciu świecy „Caritas” składamy ofiarę nie mniejszą niż 5 zł – które odprowadzamy do Caritas naszej Archidiecezji, a z pozostałych ofiar przygotujemy paczki świąteczne dla potrzebujących i samotnych w naszej parafii.
 
Głównym przesłaniem i motywem przewodnim Adwentu jest wezwanie do czuwania. Wielokrotnie słyszmy to hasło w adwentowej liturgii. Głównie odnosi się ono do oczekiwania na Paruzję, czyli powtórne przyjście Chrystusa albo jeszcze inaczej – koniec świata.
 
Więcej przeczytasz w gazetce Magnificat
 
Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 41 z dnia 14.12.2014
 
 
< Powrót

0