Title Image

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy perykopę o przemienieniu Chrystusa na górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.


Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.

 

Dziś o godz. 16 droga krzyżowa, a o 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej: o godz. 17.15 i o 20.00. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną na spłacenie organów w naszym kościele i ogrzewanie.

 

Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę (28.02) pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Piotro wski CM ze Zgromadzenia Księzy Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotce i na stronie internetowej (zobacz szczegóły).

 

W tym tygodniu:

 

Poniedziałek

– święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie,

Wtorek

– wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika oraz bł. Stefana Frelichowskiego, kapłana, patrona harcerzy,

– po wieczornej Mszy Św. spotkanie Rady Parafialnej,

Środa

– o godz. 18.00 Msza Święta z nowenną do MB Nieustającej Pomocy oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy,

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu rej. ul. Hemara a do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rejon I ul. Kurozwęckiego.

 

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz kapucyńskiej organizacji – Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, która od lat pomaga osobom bez domu w wyjściu na życiową prostą. Ulotki z numerem KRS organizacji wyłożone są w naszym kościele.

 

Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty polecamy Bożemu miłosierdziu. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Bała z domu Powroźnik. Wieczny odpoczynek…

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 8 z dnia 21.02.2016

 

 

< Powrót

 

 

0