Title Image

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA Bożego Miłosierdzia

  • Przeżywamy dziś, ustanowioną przez św. Jana Pawła II – Niedzielę Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Odpust w Łagiewnikach. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

  • Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy, przez 9 miesięcy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Dziś, przy wyjściu z kościoła możemy zabrać deklarację Duchowej Adopcji, która po wypełnieniu (przynajmniej imię i nazwisko) złożymy jutro podczas Mszy św.

 

  • W środę Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 oraz czas na adorację w ciszy.

 

  • W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez uczestnictwo we Mszy św. połączonej z okolicznościowymi modlitwami. o godz. 18.00 Zapraszamy.

 

  • W piątek o godz. 18.45 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii św.

 

  • W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana, jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego. Po Mszy św. wieczornej, z racji II niedzieli miesiąca będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w ramach przygotowań do światowych dni młodzieży.

 

  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rej. II, ul. Balickiej oraz za ofiarę na kwiaty. Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rej. ul. Godlewskiego i Balickiej.

 

  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Aleksandra Wąs a w środę będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00 za śp. Mariana Krzęciosz. Wieczny odpoczynek …

 

  • Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 14 z dnia 3.04.2016

 

 

< Powrót

 

 

0