Title Image

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś pierwsza niedziela maja, po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. z godz. 9.00 zmianka różańcowa. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 17.30.

 

Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej o 17.30 będziemy modlić się w intencji ludzi pracy z racji wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika. Dzisiejsze spotkanie dzieci Małego Apostoła jest odwołane zapraszamy w przyszłą niedzielę.

 

W poniedziałek o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców i rodziny. To również dzień flagi narodowej. Prosimy o wywieszenie naszych barw narodowych i bądźmy dumni z faktu bycia Polakami.

 

We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Porządek Mszy Świętych niedzielny. W naszej parafii uroczystość I komunii św. dla dzieci z kl. III na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy, aby ta Msza św. była tylko dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

 

W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

 

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana – patrona miasta Krakowa na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji wszystkich mieszkańców królewskiego grodu oraz w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dni odnowy duchowej.

 

W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. a w I czwartek i piątek od 17.00. Zapraszamy. Spotkanie wszystkich rejonowych naszej parafii w piątek o godz. 18.45 w salce za chórem.

 

Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek od 9.00 a w sobotę od 8.30.

 

W I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano modlić się będziemy w intencji małżeństw, które proszą o dar potomstwa oraz rodzin oczekujących narodzin dziecka. O godz. 9.00 w katedrze na Wawelu święcenia diakonatu. Natomiast po wieczornej Mszy św., w salce za chórem, spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy w maju planują chrzest dziecka.

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej (z racji drugiej niedzieli miesiąca) będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w ramach przygotowań do światowych dni młodzieży.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła, wokół niego i w parku rodzicom dzieci pierwszokomunijnym w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszej rocznicy Komunii św.

 

Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia.

 

Zmarłego parafianina śp. Mariana Pukas, za którego Msza św. pogrzebowa będzie w środę o godz. 12.00 polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

– 2 V – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary

– 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczen-nik, patron i orędownik strażaków oraz hutników

– 5 maja – św. Stanisław Kaźmierczyk, kapłan

– 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub.

 

 

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 18 z dnia 1.05.2016

 

 

< Powrót

 

 

0