Title Image

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie Mszy Świętej.

A20160612_spowiedz_m

 

Dziś po wieczornej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w ramach przygotowań do ŚDM.

 

Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

 

We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 

Dziękujemy za ofiarę na nowy konfesjonał – V Róży św. Marii Magdaleny – 500 zł. Za tydzień III niedziela miesiąca składka inwestycyjna. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary podczas składek i na konto parafialne. Schody i boczne wejścia do kościoła oraz do świetlicy i oratorium zaczynają nabierać coraz lepszego wyglądu.

 

Zarząd Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie składa serdeczne podziękowanie parafianom za ofiarność, zapewniając o modlitwie. Podczas zbiórki zebrano 1340 zł i 2 euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie turnusów integracyjno-wypoczynkowych dla osób niepełnosprawnych.

 

W sobotę, 18 czerwca, ostatnie spotkanie w ramach rekolekcji przygotowujących nas do Światowych Dni Młodzieży, zatytułowanych DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA. Spotkanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – od godz. 16.30. Zapraszamy

 

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 18 – dyżur parafialnego komitetu ŚDM w salce za chórem.

 

Zachęcamy parafian do przygotowania ciasta na wspólną agapę podczas naszego parafialnego odpustu, który odbędzie się 26 czerwca.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła mieszkańcom rej. Podkamycze. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców rej. Hemara. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.

 

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych z naszych rodzin i naszej parafii polecajmy Bożemu miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 13 VI (poniedziałek) – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest, jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych;
– 14 VI (wtorek) – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau;
– 15 VI (środa) – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, która zmarła w opinii świętości, a jej grób szybko stał się celem pielgrzymek;
– 17 VI (piątek) – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.

 

Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 24 z dnia 12.06.2016

 

 

< Powrót

 

 

0