Title Image

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy

20160724

 

Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

 

W ramowym program ŚDM możemy wyczytać: początek tygodnia – przyjazd i zakwaterowanie pielgrzymów, wtorek popołudniu – na Błoniach ceremonia oficjalnego otwarcia (godz. 17.30) środa, czwartek i piątek w godz. od 9.00 do 12.00 katechezy w grupach językowych z biskupami. A wieczór festiwal młodych, w czwartek na Błoniach powitanie papieża Franciszka a w piątek Droga Krzyżowa. W sobotę nocne czuwanie z Ojcem Świętym w Brzegach a w niedzielę Msza Posłania i spotkanie wolontariuszy z Ojcem Świętym. Zapraszamy do udziału w tych ważnych chwilach dla naszej Ojczyzny przez osobisty udział lub rodzinne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata. Do naszej parafii przybędzie ok. 600 pielgrzymów (w tym 27 księży, 9 sióstr zakonnych i 9 biskupów) z: Kanady, Chile, Hiszpanii, Kamerunu, Konga, Malty, Meksyku i Kolumbii. Życzymy wszystkim pogody ducha, cierpliwości i dobrego nastawienia. Zachęcamy do dekoracji naszych domów. W związku z przyjazdem pielgrzymów w godz. popołudniowych Msza św. w poniedziałek będzie odprawiona wyjątkowo rano o godz. 7.00.

 

Prosimy chętne rodziny, które przyjęłyby pielgrzymów na krótszy pobyt, tj. od czwartku do poniedziałku, o kontakt z komitetem parafialnym ds. ŚDM lub zgłoszenie się osobiście (dzisiaj) – w niedzielę – po wieczornej Mszy św. w kościele, gdzie odbędzie się spotkanie z rodzinami, goszczącymi uczestników ŚDM.

 

Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Podziękujmy Panu Bogu za bezpieczne podróże i pomoc polskim misjonarzom w zakupie pojazdów misyjnych.

 

We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie
i dziadków.

 

W środę zapraszamy na Mszę Świętą z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po nabożeństwie możliwość adoracji Najśw. Sakramentu w ciszy.

 

Bóg zapałać za sprzątanie kościoła oraz przygotowanie dekoracji mieszkańcom II rej. ul. Balickiej oraz komitetowi ŚDM. W tym tygodniu, odpowiedzialnymi za czystość kościoła będą mieszkańcy rej. ul. Godlewskiego i Balickiej. Sprzątanie w sobotę o godz. 9.00.
Bóg zapałać za składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

Metropolita Krakowski udzielił na piątek 29 lipca 2016 roku dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty na terenie Archidiecezji Krakowskiej. W zakrystii są do odebrania bezpłatne bilety na czuwanie i Mszę św. na Campus Misericordiae w Brzegach.

 

Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Otaczamy modlitwą szczególnie wszystkie: Anny, Marty, Jakubów i Krzysztofów. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 25 VII (poniedziałek) – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła
i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;

– 25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących;

– 26 VII (wtorek) – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;

– 29 VII (piątek) – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

 

W OKRESIE WAKACJI MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE:

 

W NIEDZIELĘ W TYM ROKU BEZ ZMIAN:
7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

 

W PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ, PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZ. 18.00
WE WTOREK I CZWARTEK O GODZ. 7.00

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA PO MSZACH ŚWIĘTYCH
( z wyjątkiem niedziel i świąt)

 

 

Intencje Mszalne od 17 lipca do 31 lipca 2016 r.

 

 

 

< Powrót

 

 

0