Title Image

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20161105_tekst 

 1. Dziś po Mszy Św. z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wtorku (8 listopada) trwają modlitwy za wypominanych w tzw. wypominkach jednorazowych. Zapraszamy na godz. 17.30. O godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca.
 2. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To dobra okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Z racji II środy miesiąca zapraszamy, po Nowennie na adorację w intencji dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii należy odprawić nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowennę rozpoczniemy w czwartek, 10 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 a zakończymy w piątek, 18 listopada. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Porządek Mszy Św. niedzielny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny z udziałem naszego Chóru o godz.9.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski. Pamiętajmy o flagach narodowych. Z racji świątecznego charakteru tego dnia metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz udzielił wiernym archidiecezji krakowskiej dyspensy od powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Przy kościele będzie można zakupić książki o tematyce patriotycznej dla dzieci i dorosłych.
 5. Do soboty można dostarczać, na parking przy kościele zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Więcej informacji na ulotkach.
 6. Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny mieszkańcom II rej. ul. Balickiej. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rejonu ul. Godlewskiego i Balickiej.
 7. W naszym kościele pojawiły się dwa nowe świeczniki wotywne. Specjalne świece umieszczone w dolnym pojemniku wkładamy do szklanego naczynia i zapalamy umieszczoną obok zapalniczką. Świece zostały wykonane z oczyszczonej parafiny i nie wydzielają brudzącej wnętrza kościoła sadzy i nie generują odpadów gdyż końcówka parafiny spływa do specjalnego pojemnika. Świeczniki te sprawdziły się i są już stosowane w wielu kościołach i katedrach m.in. na Wawelu czy Centrum Jana Pawła II. Na razie świeczniki ustawione zostały w kościele w ramach miesięcznego testu. Później podejmiemy decyzje o ewentualnym pozostawieniu świeczników na stałe. Prosimy o opinie i komentarze.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

 • 10 XI (czwartek) – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;
 • 11 XI ( piątek) – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;
 • 12 XI (sobota) – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.

 

 

< Powrót

 

 

0