Title Image

Św. Jan Paweł II w Mydlnikach

nowy-obrazDzień 16 listopada, wspomnienie MB Miłosierdzia przejdzie do historii naszej parafii. Tego dnia, od księdza kardynała Stanisława Dziwiszana na ręce księdza proboszcza zostały przekazane relikwie św. Jana Pawła II. W prośbie skierowanej do Metropolity zostały zawarte min. takie słowa
W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz w 1050 rocznicę Chrztu naszej Ojczyzny w imieniu wiernych z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Mydlnikach, jaki i swoim własnym zwracam się z prośbą do Jego Eminencji o ofiarowanie dla naszej wspólnoty parafialnej relikwii I stopnia, umiłowanego rodaka naszej ziemi – Świętego Papieża Jana Pawła II.
Pragniemy, aby w naszej parafii szerzony był jego kult, szczególnie, jako sługi miłosierdzia i patrona rodziny. Wierzę, że obecność relikwii św. Jana Pawła II będzie przynaglać naszą wspólnotę do powierzania się wstawiennictwu świętego orędownika w trudnym procesie wychowania nowych pokoleń chrześcijan w dążeniu do świętości i do przyjęcia „stylu miłosierdzia” w codziennej służbie bliźnim. Obecnie naszą parafię stanowią w większości młode małżeństwa z dziećmi, dla których św. Jan Paweł II będzie też inspiratorem do budowania cywilizacji życia i miłości opartej na Ewangelii.
Jako wspólnota kościoła lokalnego jesteśmy świadomi, że relikwie to nie tylko pamiątka, lecz całe i wciąż aktualne dziedzictwo Świętego – chcemy je, w miarę swoich możliwości zgłębiać i wprowadzać w życie.
Ufamy, że to wydarzenie przyniesie błogosławione owce dla naszej wspólnoty. Teraz czeka nas przygotowanie odpowiedniego relikwiarza oraz miejsca w ołtarzu w naszym kościele.
Chwała Panu za ten dzień

0