Title Image

II Niedziela adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 

20161204_2adwentDziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, wspominając również św. Barbarę, dziewicę i męczennicę z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a o godz. 19.00 kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum.

 

Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Przy wyjściu głównym z kościoła możemy nabyć opłatki i świece Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na drugiego człowieka. W tym dniu wspólny różaniec o godz. 17.30. A po wieczornej mszy św. spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem Zapraszamy.

 

W środę o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy I gimnazjum a w czwartek z klasy II

 

W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 6.30 oraz msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, na której zostaną poświęcone i wręczone medaliki dzieciom przygotowującym się do I komunii św.

 

Trwa akcja świąteczna „Paczka dla Kombatanta na Kresach”. Zbiórkę produktów spożywczych (o długim terminie ważności) w naszej Parafii będziemy prowadzić do dniu 11 grudnia (niedziela). Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej. Również za tydzień mija termin składania prac w ramach Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych.

 

Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny oraz złożoną ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom rej. Centrum i ul. Darowskiego. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. ul. Brzezińskiego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM (oprócz św. Barbary i św. Mikołaja):

4 XII (niedziela) – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego;

7 XII (środa) – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła;

9 XII (piątek) – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Zmarłych parafian wśród nich śp. Józef Bobowski i Julian Jagło (pogrzeb w poniedziałek godz. 12.00)
oraz zmarłych z naszych rodzin polecamy Bożemu miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek…

 

 

 

< Powrót

 

 

0