Title Image

IV Niedziela adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

20161218Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. W naszej świątyni okazja do spowiedzi św. jest codziennie, pół godziny przed mszą świętą,  a dodatkowo w środę 21 grudnia od 7.30 do 9.00 oraz od 16.30 do 20.00 z przerwą na mszę św. o godz. 18.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30. Prosimy o zapisanie chorych w zakrystii, których nie odwiedzamy na I piątek lub I sobotę. Zaproszenie na ubieranie choinek dzieci z rodzicami – w piątek o godz. 11.00.

 

Roraty codziennie o godz. 18.00 a wigilię rano o godz. 7.00. Zachęcamy dzieci by przyniosły w sobotę, na zakończenie nowenny figurkę dzieciątka Jezus na poświęcenie. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z 24 grudnia, na 25 grudnia, do której wprowadzi nas tradycyjnie nasz chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” o godz. 23.40. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

 

W poniedziałek św. Szczepana porządek mszy św. niedzielny. Po mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie owsa a składka z II dnia świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie. Odpust w parafii św. Szczepana – suma odpustowa o godz. 11.00.

 

Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

Składamy podziękowania pewnemu małżeństwu za ufundowanie relikwiarza na relikwie św. JPII. Od najbliższego czwartku 22 grudnia (i tak planujemy co tydzień), po mszy św. wieczornej modlić się przez wstawiennictwo św. JP II.

 

Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny oraz złożoną ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom rej. Cmentarza z rejonu ul. Balickiej – Godlewskiego, I i II rej. ul. Kurozwęckiego, II rej. ul. Balickiej, Hemara  oraz Podkamycza. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Rząski. Bóg zapłać za dzisiejszą  składkę inwestycyjna z racji III niedzieli miesiąca.

 

Wspólnota „Bliżej Boga” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Sylwestra w naszej Parafii. Rozpoczynamy 31 grudnia  o godz. 20.30 adoracją z Uwielbieniem. W oczekiwaniu na przywitanie Nowego Roku uroczystą Mszą Św. o godz. 24. 00, proponujemy miłe spędzenie czasu w salce za chórem. Można zgłosić swój udział u ks. Wojciecha lub po prostu przyjść 31 grudnia na godz. 20:30. Więcej informacji na plakacie.

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia.
Niech MBNP wyprasza wszystkim potrzebne łaski.

 

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0