Title Image

Św. Szczepana, pierwszego męczennika

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

20161226_szczepanDziś drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni w Polsce min. na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.   Po mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie owsa.

 

Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.  We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, po mszy św. poświęcenie wina. O godz. 17.30 wspólny różaniec.

 

W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

W piątek, 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

 

W sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Chcemy dziękować za otrzymane łaski, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę nad naszą przyszłością, dlatego serdecznie zapraszamy na nieszpory i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30 a następnie mszę świętą.

 

Od wtorku  27 grudnia w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Pragniemy również stworzyć komputerową bazę danych dla parafialnej kancelarii. Program kolędy…

 

Bóg zapałać za troskę o swój kościół parafialny oraz złożoną ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom rej. Rząska. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Podkamycze. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca . W kościele mamy od kilku dni nowe sedilia. Dziękujemy ks. Wojciechowi wraz  za całą ekipą konstrukcjno-deokracyjną min. p. Katarzynie Heiman, państwu Kotek, Łukaszowi Goch, dzieciom za przygotowanie tegorocznej szopki i ubranie choinek. Bóg zapałać Akcji Katolickiej naszej parafii za rozprowadzenie wigilijnych świec „Caritas” i przygotowanie paczek dla potrzebujących z ofiar złożonych przez parafian przy zakupie świec.

 

Zapraszamy dzieci do włączenia się w grupę kolędniczą – kolędników misyjnych – w intencji misji. Wyjście na kolędowanie dnia 27. 12. o godz. 15.00 oraz 28. 12. o godz. 16.00. Spotykamy się w przy kościele. Mile widziane przebrania Bożonarodzeniowe.

 

W przyszłą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Od 2 stycznia ze względu na kolędę msza św. wieczorna w tygodniu (od poniedziałku do soboty)  będzie odprawiana o godz. 16.00  (rano bez zmian o godz. 7.00). Zmian różańcowa po mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy również do parafialnej biblioteki od 10.00 do 11.00.

 

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości,
którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.
Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania
i na całą naszą codzienność.

 

 

 

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0