Title Image

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – ogłoszenia duszpasterskie

20170101_MaryjaW pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Po mszy św. z godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Zapraszamy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem niedziel i Trzech Króli msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 16.00

 

W poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

We wtorek wspominamy Najświętsze Imię Jezus. Pamiętajmy o zapewnieniu samego Pana Jezusa, który powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje” (J 16,23). Zachęcamy do odmówienia Litanii do Imienia Jezus. W styczniu wspólny rożeniec we wtorek, po mszy św. o godz. 16.00.

 

W środę o 16.00 msza św. i nowenna przez wstawiennictwo MBNP za żywych i zmarłych. Natomiast w czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II z możliwością ucałowania jego relikwii.

 

W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Porządek mszy niedzielny (7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00) Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

 

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dziękujmy dzieciom z grupy „Mały Apostoł” za misyjne kolędowanie po naszej parafii i zebranie ofiar na cele misyjne. 6 stycznia zapraszamy wszystkie dzieci na „Orszak Trzech Króli”. O godz. 10.15, od bramy wjazdowej wyruszy orszak, mile widziane stroje królewskie i korony na głowach.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. W sobotę na porannej mszy świętej modlimy się za małżeństwa pragnące mieć potomstwo oraz szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo dla matek i ojców. A o godz. 15.30 różańcem rozpoczniemy modlitwy w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Serce Maryi za grzechy nasze i świata całego w ramach nabożeństwa fatimskiego. O 16.00 msza św. z rozważaniem.

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny oraz złożoną ofiarę mieszkańcom rej. Podkamycze W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. ul. Hemara.

 

W przyszłą niedzielę (8.01) na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 zaproszeni goście: Iwona i Artur Kaliccy, organizatorzy Konferencji „Biblia o finansach” przedstawią krótko biblijne zasady w drodze do wolności finansowej a po wieczornej mszy świętej koncert kolędujmy z Talitha Kum. Znany z rekolekcji w naszej parafii Ks. Jacek z grupą ewangelizacyjną zaprasza na wieczór kolędowy. Więcej szczegół znajdziemy na plakatach.

 

 

Niech rozpoczynający się rok Pański 2017 dla nas wszystkich,
dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej
i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0