Title Image

IV Niedziela – ogłoszenia duszpasterskie

Ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

 

 

Dziś w kościele od godz. 17.00 do 18.00 wspólne kolędowanie z występami solistów. Serdecznie zapraszamy.

 

Spotkanie biblijne z ks. Prof. Romanem Bogaczem we wtorek o godz. 17.00 (po mszy św. i różańcu).

 

Od 1 lutego (środa) msza św. wieczorna o godz. 18.00. Zapraszamy na mszę św. z nowenną do MBNP.

 

W czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia do kościoła przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

 

Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Codziennie istnieje okazja do spowiedzi św. dodatkowo w I czwartek i I piątek od 17.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Rano modlimy się o dar potomstwa i szczęśliwe rozwiązanie oraz Boże bł. dla rodziców. Wieczorem zapraszamy na wynagradzające nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30 różaniec następnie msza św. z rozważaniem.

 

Chorych z komunią św. odwiedzi kapłan w I piątek i I sobotę od godz. 8.30. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w nocną adorację w Łagiewnikach. Bóg zapłać.

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. Godlewskiego i Balickiej W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Dolińskiego.

 

Za tydzień I niedziela miesiąca na mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa a po mszy zapraszamy po książki do biblioteki parafialnej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 31 I (wtorek) – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży;
  • 3 II (piątek) – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, którego czcimy, jako orędownika w chorobach gardła w tym dniu pobłogosławimy jabłka i świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  • 5 II (niedziela) – św. Agata, dziewica i męczennica. Na mszy św. o godz. 9.00 błogosławieństwo chleba, soli i wody.

 

 

Jubilatów i solenizantów tygodnia polecamy opiece MB Nieustającej Pomocy.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 

 

 Msza św. pogrzebowa, poprzedzona modlitwą różańcową za śp. Władysława Dworzaka we wtorek o godz. 12.00.

 

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0