Title Image

V Niedziela – ogłoszenia duszpasterskie

Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.  Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele mszę świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 11.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym i niepełnosprawnym w dotarciu do naszej świątyni. O godz. 10.30 możliwość spowiedzi św. Suma odpustowa w parafii NMP z Lourdes o godz. 18.30

 

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej mszy św.

 

Zapraszamy do adoracji:

na godz. 13:00 rej. ul. Balickiej – Godlewskiego, oś. ARDOM, rej. II ul. Balickiej;

na godz. 14:00 rej. ul. Na Nowinach i Długoszowskiego, rej. I ul. Balickiej, ul. Łupaszki;

na godz. 15:00 rej. ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego, rej. ul. Zakliki, rej. ul. Dolińskiego, rej. ul. Hemara;

na godz. 16:00 rej. Centrum i ul. Darowskiego, rej. Cmentarza, rej. ul. Brzezińskiego;

na godz. 17:00 rej. I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Podkamycze, rej. Rząski.

Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, przepraszając i prosząc o dobre przeżywanie każdego dnia naszego życia chrześcijańskiego.

 

Bóg zapałać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom rej. Dolińskiego. W tym tygodniu, na sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców rej. Zakliki.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu;
  • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.
Niech MB Nieustającej Pomocy wyprasza nam potrzebne łaski.

 

 

Miłosierdziu Bożemu Polecamy zmarłego śp. Józefa Woźniaka (pogrzeb – poniedziałek godz. 12.00, 11.30 – różaniec)

 

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

0