Title Image

Kościół krakowski dziękuje za nowych kapłanów

Do seminarium wstąpiliśmy pod koniec września 2011 roku, kilka miesięcy po beatyfikacji papieża Jana Pawła II, dlatego został on naszym patronem. Jego kanonizację przeżywaliśmy już jako klerycy 27 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Napisali w okolicznościowej publikacji klerycy rocznika św. Jana Pawła II.

 

W roku 2011 do seminarium przyjętych zostało 41 kandydatów, dziś święcenia przyjmuje 26 diakonów (uwzględniając diecezję bielsko-żywiecką) Czas naszego przygotowania do święceń naznaczony jest miłosierdziem. Pierwszy rok rozpoczęliśmy uczestnictwem w Światowym Kongresie Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a święcenia diakonatu przyjęliśmy w Nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka. Również u początku naszej drogi seminaryjnej w archidiecezji krakowskiej rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. W kolejnych latach formacji obraz Jezusa Miłosiernego dotarł do diecezji bielsko-żywieckiej.

 

W Królewskiej Katedrze na Wawelu pw. św. Stanisława BM i św. Wacława M święcenia prezbiteratu z rąk Metropolity Krakowskiego Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, przyjęło 13 diakonów z archidiecezji krakowskiej.

 

Są to:

 • ks. Adam Aleksandrowicz
  Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mego. (Łk 23, 46)
  Pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy.
 • ks. Piotr Anielski
  Potrzeba, aby On wzrastał, a ja się umniejszał. (J 3,30)
  Pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Os. Teatralne. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Świętej Anny w Luszowicach.
 • ks. Wojciech Borowiec
  Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu, a On sam będzie działał. (Ps 37, 5)
  Pochodzi z parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach. Roczną praktykę duszpasterską odbył parafii Świętego Stefana w Lipnicy Małej.
 • ks. Jarosław Gawęda
  Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. (Mk 10, 21)
  Pochodzi z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kojszówce-Wieprzcu. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Osieczanach.
 • ks. Maksymilian Grabowski
  Trzeba, aby On wzrastał, a ja, żebym się umniejszał. (J 3, 30)
  Pochodzi z parafii Świętej Anny w Krzyszkowicach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach.
 • ks. Marcin Jakubiak
  Ja prezbiter – do Wybranej Pani i do jej dzieci, które miłuję w prawdzie. A teraz proszę Cię, Pani, abyśmy się wzajemnie miłowali. (2 J 1a. 5a)
  Pochodzi z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Świętego Marcina w Krempachach.
 • ks. Paweł Matysiak
  Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie. (Łk 22, 42)
  Jezu, ufam Tobie. Pochodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej.
 • ks. Michał Mroszczak
  Wystarczy ci mojej łaski, moc bowiem w słabości się doskonali. (2 Kor 12, 9)
  Pochodzi z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Juszczynie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie.
 • ks. Marcin Napora
  Tobie Panie zaufałem nie zawstydzę się na wieki. (Te Deum)
  Pochodzi z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Koninie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.
 • ks. Bartłomiej Nawara
  Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce. (Ps 119, 105)
  Pochodzi z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strumianach.
 • ks. Damian Obrał
  Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam. (Apel Jasnogórski)
  Pochodzi z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gdowie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Krakowie-Rybitwach.
 • ks. Paweł Odziomek
  Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia. (Ap 2,10)
  Pochodzi z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie.
 • ks. Paweł Ostwald
  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. (J12, 24)
  Pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Sidzinie. Sylwetki nowych kapłanów
0