Title Image

Nasi na Lednicy

W sobotę 3 czerwca przedstawiciele wspólnoty „Bliżej Boga” wraz z ks. Wojciechem i grupką młodzieży wzięli udział w XXI Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych w Lednicy.

Spotkanie Lednickie odbyło się pod hasłem : „Idź i kochaj”.

 

Ponieważ Maryja jest cała „Idź i kochaj” , dlatego też była Ona najważniejszą postacią tegorocznego spotkania. Maryja od chwili wyruszenia do Elżbiety jest ciągle w drodze , nieustannie nas nawiedza, przychodzi w różnych miejscach i w różnym czasie, dlatego też na spotkaniu zwrócono uwagę m.in. na przypadające w tym roku 300-lecie koronacji obrazu MB Częstochowskiej. To Maryja przynosi nam Chrystusa i Ona jest najlepszą nauczycielką patrzenia na Jego oblicze.

 

Tegoroczne Spotkanie Lednickie było podziękowaniem za Światowe Dni Młodzieży, które gromadziły ludzi z całego świata. Mieliśmy zatem okazję podziękować Bogu za ten wspaniały czas, kiedy gościliśmy rok temu pielgrzymów w naszej parafii przybyłych na ŚDM Kraków 2016.

 

Symbolami tegorocznego Spotkania Lednickiego były:

 

Puzzle lednickie – symbolika wywodzi się z wczesnego chrześcijaństwa, a dokładniej od greckiego słowa sýmbolon, które oznacza przedmiot przełamany na pół. Puzzel ma służyć realnemu spotkaniu, bo żeby złożyć cały napis „Idź i kochaj!” trzeba połączyć ze sobą dwa puzzle. Zostaliśmy zaproszeni do wręczenia jednego z puzzli drugiej osobie, jednak nie tej, która jako pierwsza przyjdzie Wam na myśl, ale – może jeszcze nieznanej – którą w naszym życiu wskaże nam Duch Święty.

 

Różaniec – ma być dla nas towarzyszem drogi, który będzie podtrzymywać entuzjazm budowania wspólnoty z innymi. Modląc się na różańcu, stajemy się naśladowcami Maryi, mamy odwagę iść i kochać!

Papież Franciszek przekazał uczestnikom spotkania perłowy różaniec ze srebrnym krzyżem, który przyniósł im lądujący na Polach Lednickich na spadochronie płk. Krzysztof Szopiński.

 

Świeca – symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysły dziesiątki tysięcy świec. Jest to znak płonącej wiary. Razem z tym światłem mamy iść i kochać!

 

 

Hymn XXI Spotkania Lednickiego:
Idź i kochaj
Idź i

Choć wszystko wokół mówi: tak mało możesz
Jesteś za słaby i wiesz co to grzech
Nie zastanawiaj się i wyruszaj w drogę
Ktoś czeka aby spotkać Cię

Nawet jeśli tkwisz od lat w wielkiej trwodze
Nawet jeśli jest Ci z kimś nie po drodze
Nawet jeśli strach przed nieznanym plącze nogi
Idź zacznij żyć

Idź i kochaj idź i … KOCHAJ /x2
Zanieś swoją miłość aż na koniec świata
Może wtedy dotrzesz do swojego brata
Idź i kochaj idź i …….

 

Lednica dała uczestnikom bardzo wiele. Będąc na polach Lednickich uświadomiliśmy sobie, że na świecie istnieje dobro, że są ludzie, nawet bardzo młodzi, myślący i postępujący według zasad wiary. Są również tacy, którzy tej wiary poszukują… To wspaniałe uczucie, kiedy tańczy się ku chwale Boga z tysiącami ludzi. Ta radość, otwartość, śpiewy, tańce, modlitwy… To wszystko składa się na jedną, wielką, piękną całość. Warto, aby każdy młody człowiek, wybrał się na takie spotkanie, bo Lednica to miejsce w którym głębokie przeżycia duchowe można połączyć z dobrą zabawą. AR

 

 

 

0