Title Image

XX Niedziela w ciągu roku

W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową.

 

W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Módlmy więc za wszystkich rolników i ogrodników i prośmy o należyty szacunek dla chleba.

 

W poniedziałek w liturgii wspominamy – św. Piusa X (1835-1914), papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”

 

W środę, 23 sierpnia, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.  Zapraszamy na mszę św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00

 

W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas porannej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

 

W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Mszy Świętych w ten uroczysty dzień będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

Bóg zapłać za troskę o kościół parafialny mieszkańcom I rej. ul. Kurozwęckiego. W tym tygodniu prosimy o podjęcie odpowiedzialności za czystość świątyni mieszkańców II rej. ul. Kurozwęckiego. Dziękujemy również za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

Fundacja „POMOC POLAKOM DONBASU” wyraża wdzięczność za serdeczne przyjęcie w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  zespołu muzycznego „ANGELUS”, który swoim śpiewem i muzyką  ubogacił przeżywanie Eucharystii. Bóg zapłać za zebraną podczas kwesty ofiarę w kwocie 5030,23zł. i 2,75 euro. (Pełną treść przesłanego listu można przeczytać na naszej stronie parafialnej)

 

 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę. Metropolita krakowski prosi o odczytanie apelu na ogłoszeniach parafialnych i wywieszenie go w gablocie. 

 

 

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

 

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

 

 

 

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE

 

Warszawa, dnia 15 sierpnia 2017 roku

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodniu składamy serdeczne życzenia.

Zmarłych parafian wśród nich śp. Władysław SIERPINA i Jan SIKORA,

których pogrzeby odbyły się minionym tygodniu polecamy Bożemu miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek…

 

 

 

< Powrót

 

0