Title Image

Imieniny naszej parafii

W dniu 24 czerwca 2018r. o godz. 12.00 odbyły się uroczystości odpustowe w naszej Parafii z okazji święta Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Święta odpustowa odprawiona została przez ks. prałata Tadeusza Dziedzica, dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych. Słowo Boże wygłosił redemptorysta ojciec Stanisław Bafia. Oprawę Mszy Św. ubogacili chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” oraz kapela z Bronowic. We mszy świętej uczestniczyli fundatorzy relikwiariów Państwo Floryańscy, a to z związku z ważnym wydarzeniem jakim było poświecenie tych relikwiariów (aktualnie na posiadane relikwie Krzyża Świętego oraz św. Jana Pawła II, ale wyrażamy nadzieję, iż w przyszłości również na relikwie świętej siostry Faustyny Kowalskiej).

 

Wszyscy uczestnicy Mszy Świętej oraz agapy, która odbyła się bezpośrednio po niej, nie byli zawiedzeni. Dokumentują to załączone do niniejszego tekstu zdjęcia. Pogoda dopisała, pomimo ciągłych deszczów w tym dniu. Po Mszy Św. i na czas świętowania wyszło słońce i nie padało(!).

 

W nawiązaniu do wygłoszonego na sumie odpustowej kazania, w którym zwrócono nam uwagę na pokusę bycia samowystarczalnym, posiadania, bycia panem sytuacji nawet kosztem wolności innych współbraci, a w konsekwencji zerwania realizacji z Bogiem, warto w tym miejscu uświadomić sobie, czym jest fakt wzięcia udziału przez każdego z nas w uroczystościach odpustowych ku czci MB Nieustającej Pomocy.

 

Po pierwsze to świadectwo naszej więzi z MB Nieustającej Pomocy oraz głęboka ufność w jej opiekę nad nami. Opiekę realną, wyrażająca się Jej interwencją w naszym życiu. Nie oznacza to, że ma Ona „załatwiać” za nas trudne sprawy, ale że ma nam wskazać kierunek naszej drogi i rozświetlać ścieżki życia abyśmy szli do właściwego celu.

 

Po drugie, to wzięcie udziału w jej święcie, na które nas zaprasza sama Matka Boża. Nasz stosunek do wzięcia udziału w uroczystościach ku Jej czci i świętowaniu z tego właśnie powodu, pokazuje czy nam zależy na Niej czy też nie zależy (pokazuje naszą do Niej relację).

 

Czy ktoś z nas wyobraża sobie, aby nie poszedł i nie uczestniczył w uroczystościach związanych z imieninami swojego przyjaciela czy przyjaciółki? Czy z błahego powodu zrezygnowałby z nich, a tym samym zawiódł solenizanta? A o ileż ważniejsza jest Matka Boga, najświętsza osoba jaką nosiła Ziemia, obfitująca w pełnię łask i hojnie nimi obdarzająca tych, którzy o pomoc proszą.

 

Powyższa refleksja zrodziła się w związku z opisanymi powyżej obchodami odpustowymi ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam do niej czytelników, w celu uświadomienia sobie znaczenia świętowania razem z Maryją.

 

Ewa Gawlikowska

Galeria zdjęć z odpustu

 

Dziękujemy panu Edwardowi Pięta za zrealizowanie filmu z uroczystości odpustowej.

 

0