Title Image

Spotkanie POAK

We wtorkowy wieczór w Oratorium  Św. Michała po wakacyjnej przerwie, odbyło się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i rozważaniami prowadzonymi przez Ks.  Proboszcza.

***

Asystent Kościelny Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wręczył nominację na czteroletnią kadencję prezesa Zarządu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w parafii MBNP w Krakowie Mydlnikach p. Zofii Fedor –  mianowania dokonał Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.

***

Wybrano Zarząd POAK w składzie: Anna Kotek – wiceprezes i sekretarz, Krystyna Galos – skarbnik, Halina Klimek – członek zarządu, Władysława Gawlik – członek zarządu oraz skład Komisji Rewizyjnej : Robert Górecki – przewodniczący Komisji, Mieczysław Żurek – członek Komisji, Stefan Piotrowski – członek Komisji.

***

Na spotkaniu poruszono wiele ważnych spraw dla naszej parafii:  niska frekwencja na mszach porannych, na pierwszoczwartkowych Adoracjach Najświętszego Sakramentu .

***

Podczas spotkania Członkowie POAK zostali poinformowani o  przyjęciu przez Konferencję Episkopatu Polski nowego Statutu Akcji Katolickiej w Polsce.

***

Od 13 września będziemy modlić się przez miesiąc po każdej mszy św,  Modlitwą Księdza Skargi w intencji  naszej Ojczyzny i wyboru dobrych przedstawicieli do polskiego Sejmu.

***

W naszej parafii będzie odprawiana Msza Św. O  Duchu Św. (termin do ustalenia)

***

28.09.2019 członkowie POAK wraz z księdzem Proboszczem będą uczestniczyć w pielgrzymce Żywego Różańca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, na którą serdecznie zapraszamy również wiernych z naszej parafii.

***

30.10.2019. nasza parafia zaproszona jest na nocną Adorację do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

***

Następne spotkanie zaplanowano na 15.10.2019.

Anna Kotek

1