Title Image

Nie bój się …

„Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz” (Joz1, 9)

Stan pandemii wywołuje wśród nas różne reakcje od lęku i strachu po wielkie poświecenie i służbę względem drugiego człowieka.  

Patrząc z wiarą na to trudne doświadczenie – przeżywany stan rodzi również solidarność i jedność modlitwy.

Sięgnijmy w tych dniach po różaniec i zjednoczmy się w modlitewnym szturmie, przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy , św. Michała Archanioła, św. Józefa i św. Jana Pawła II do Pana, Boga naszego prosząc o laskę miłosierdzia dla świata, oraz w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Czyńmy to o godz. 20.30 w naszych domach, rodzinach a kapłani niech czynią to w kościołach. Niech też widocznym znakiem naszej jedności będzie zapalona i umieszczona w oknie świeca – promyk nadziei.

Świece zapalamy w kościołach, przy ołtarzu, na których rodzi się JEZUS – JEDYNY ZBAWICIEL ŚWIATA. Niech światło w naszych oknach będzie znakiem, że tam rodzi się modlitwa a więc spotkanie z Jezusem i drugim człowiekiem. Niech to światło będzie też znakiem dla innych, którym może ciężko na sercu.

Szczęść Boże!!!

2