Title Image

Wspomnienia czar :-)

Po tegorocznych wakacjach zostały tylko wspomnienia ale może warto w te dni jesienne wrócić jeszcze raz do tego czasu :-). Jeden z uczestników tych wyjazdów troszkę je przybliża. Dzięki Robertowi możemy sobie to przypomnieć. 🙂

 

W dniach 28 czerwca do 3 lipca grupa młodzieży z naszej parafii wraz z Księdzem wikariuszem Wojciechem i Panią katechetką Magdaleną była na wyjeździe wakacyjnym. W czasie wyjazdu zobaczyli m.in.: kopalnię złota w Złotym Stoku, pałac w Kamieńcu Ząbkowickim, Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej w Wambierzycach, ruchomą szopkę i Muzeum Sztuki Sakralnej w Bardzie, Twierdzę Kłodzko, Jaskinię Niedźwiedzia w Kletnie, polską Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich, Bystrzycę Kłodzką, Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdrój wraz ze znajdującym się obok grobem bł. ks. Gerharda Hirschfeldera, Górę Świętej Anny oraz ZOO w Chorzowie. Ponadto w czasie wyjazdu było dużo czasu poświęconego na piesze wycieczki. Grupa pod przewodnictwem księdza Wojciecha chodziła np. po Błędnych Skałach i wyszła na Szczeliniec. Wyjazd dostarczył niezapomnianych przygód i wspomnień.

 

 

WYCIECZKI ROWEROWE

– wakacje 2021 Jak wakacje to tylko aktywnie. Uczestnicy „Oazy” w dniach 7 i 20 sierpnia – odkrywali zielone zakątki sąsiednich miejscowości na rowerach. I tak weszliśmy na Skałę Kmity w Zabierzowie, która słynie z nieszczęśliwej miłości walecznego rycerza Kmity i wznosi się Krzyż Grunwaldzki. Przejeżdżając przez las Zabierzowski dotarliśmy do uroczego byłego kamieniołomu zalanego wodą. Następnie w Dolinie Bolechowickiej można było podpatrzeć wzmagania osób wspinających się po skałach oraz … kozy, które są zatrudnione jako naturalne kosiarki do zieleni. Podziwialiśmy również lądujące samoloty przy lotnisku w Balicach, zaś w ramach kolejnej wycieczki odwiedziliśmy centrum tej miejscowości wraz z pięknym Pałacem Radziwiłłów. Wtedy to też odwiedziliśmy Doliny: Aleksandrowicką, Brzoskwinki i przede wszystkim Mnikowską. Ta ostatnia słynie z obrazu Matki Bożej namalowanego na skale. W pobliżu znajduje się również Wąwóz Półrzeczki z okazałymi skałami wapiennymi oraz budzącą chęć odkrywania Jaskinią Na Łopiankach. Wycieczki te pokazały, że można w pobliżu Mydlnik spędzić miło czas samotnie lub ze znajomymi w urokliwych, spokojnych miejscach, gdzie można oddychać pełną piersią – uciekając od miejskiego zgiełku – niekoniecznie przed komputer czy smartfon.

 

Klika fotek:

 

1