Wtorek z Akcją Katolicką

Informacja ze spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii MBNP w Mydlnikach  w dniu 13.06.2023r.

• Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej comiesięczne spotkanie poprzedzili udziałem w wieczornej mszy św., odprawionej przez Księdza Proboszcza. Po mszy św. jak  w każdy wtorek, odmawialiśmy różaniec zainicjowany przez członków POAK.

• NA spotkaniu podzieliliśmy się refleksją o przeżywanym 4 czerwca Jubileuszu POAK o spotkaniach z parafianami i ewentualnymi chętnymi do przystąpienia

• Na spotkaniu obecna była nowa kandydatka do wstąpienia do POAK

• Z uwagi na upływającą czteroletnią kadencję z dniem 19 czerwca br. Prezes Zofii Fedorobecni członkowie POAK-u, zgodnie ze Statutem Akcji Katolickiej, dokonali wyboru 3 kandydatów na Prezesa: P. Zofię Fedor, P.Annę Kotek,  P. Roberta Góreckiego. Mianowania Prezesa dokona Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski po przedstawieniu kandydatów przez Księdza Proboszcza Asystenta Kościelnego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

• Omówiono organizację agapy po sumie odpustowej. Suma odpustowa w tym roku będzie 25 czerwca o godzinie 11.00. Mamy nadzieję, że jak co roku będziemy mogli rozdysponować ciasta przygotowane przez naszych Parafian.  Członkowie POAK-u wraz z Oazą Młodzieżową i członkami pozostałych wspólnot działających w naszej parafii .

• Podczas agapy oprócz poczęstunku na słodko i wytrawnie są przewidziane gry i zabawy dla dzieci z nagrodami.

• Następne spotkanie odbędzie się po wakacjach, termin zostanie ustalony w późniejszym terminie i podany do publicznej wiadomości.