Zebranie 14.11.2023

Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (POAK) w dniu 14 listopada poprzedzone było udziałem członków w Eucharystii oraz modlitwie różańcowej.

Ofiara mszy św. została sprawowana w intencji POAK, Księdza Asystenta, Prezesa, członków i sympatyków AK. Dobremu Bogu poleciliśmy również osoby, które z naszego grona odeszły do Pana w bieżącym roku są to osoby śp. Józef Majerski i śp. Ryszard Gawlik.

Spotkanie rozpoczęto modlitwą. W ramach comiesięcznej formacji Ksiądz Asystent wprowadzał nas w temat „Roli ruchów, stowarzyszeń i Akcji Katolickiej w budowaniu Kościoła”.

Na spotkaniu omówione zostały następujące działania na najbliższy okres:

• udział członków AK w uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Katedrze Wawelskiej z okazji święta patronalnego Akcji Katolickiej w dniu 26.11.
  • zorganizowanie po mszach św. zbiórki do puszek na rzecz ubogich w Dniu Ubogich – niedziela 19.11.br
  • rozprowadzanie świec wigilijnych od 3.12.br do 17.12.br po niedzielnych mszach św.
  • organizacja IX Dzielnicowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych,
  • przeprowadzenie w dniach 26.11 do 3.12.br akcji „Adwentowy Dar Serca” dla podopiecznych Sióstr Albertynek z ul. Woronicza.
  • Udział w oprawie liturgicznej mszy św. w intencji śp. ks. Jana Rajdy w czwartą rocznicę śmierci tj, 29.11.br o godz. 7:00.
  • przygotowania paczek świątecznych dla osób potrzebujących wsparcia.

Ustalono termin następnego spotkania na dzień 5.12.br.

Modlitwą i błogosławieństwem Księdza Proboszcza zakończono spotkanie.

Zofia Fedor

Prezes POAK