Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024

„Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia:
człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki”

św. Jan Paweł II

Zapraszamy do udziału w kolejnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK). Rozpoczynamy Mszą świętą w piątek 22 marca 2024 o godz. 21:00. Poza istniejącą od 2017 roku trasą do Sanktuarium w Czernej (31 km), nowością w tym roku jest możliwość wyboru dłuższego szlaku (46 km) do Kalwarii Zebrzydowskiej.

EDK to całonocna wędrówka w czasie której rozważamy Mękę naszego Pana. Przejście Drogi wymaga wysiłku i wcześniejszego przygotowania zarówno fizycznego jak i sprzętowego. Nie jest to pielgrzymka. Każdy idzie na własną odpowiedzialność. Tegoroczne rozważania są oparte na nauczaniu św. Jana Pawła II.

Przygotuj się!

Polecamy wcześniej „potrenować” – spacery to minimum. Warto pomyśleć o przygotowaniu ekwipunku i odpowiedniego ubioru.

1. Pobierz, zainstaluj nową aplikację EDK (edk.org.pl/aplikacja).
  2. W niektórych miejscach na trasie nie ma zasięgu, zatem zalecamy dodatkowo pobrać pliki z opisem i mapą w formacie PDF – są na stronie: https://trasy.edk.org.pl/areas/krakow-mydlniki
  3. Polecamy również aplikację ”TRASEO”. W wyszukiwarce wpisz kod trasy:

336947 – Trasa Niebieska do Czernej – Matki Bożej Nieustającej Pomocy

337747 – Trasa Czerwona do Kalwarii Zebrzydowskiej – św. Zelii i Ludwika Martin

1. Od godziny 20:30 będą wydawane odblaski i papierowe mapy.
  2. Uczestnik powinien mieć własne elementy odblaskowe (najlepiej kamizelkę), latarkę (czołówkę), naładowany telefon oraz powerbank, płaszcz przeciwdeszczowy, odpowiednie buty, kurtkę, czapkę, skarpety na zmianę, coś do picia i jedzenia, materiały opatrunkowe.
  3. Na trasie poruszamy się w milczeniu w kilkuosobowej grupie lub blisko innych osób, aby mieć możliwość skorzystania z pomocy w razie problemu.
  4. Uczestnicy sami organizują transport powrotny z Czernej / Kalwarii.
  5. Zabierz na szlak swój własny krzyż.

Weź udział i podziel się doświadczeniem!

Zachęcamy do wysłania relacji ze swoich doświadczeń i przeżyć oraz zdjęcia na parafialny adres e-mail parafia@mydlniki.diecezja.pl lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku EDK Mydlniki: www.fb.com/MYDLNIKI.EDK

Świadectwa z poprzednich lat przeczytasz na stronie: www.mydlniki.diecezja.pl/www/?p=27327

Wszelkie informacje dotyczące idei, zasad udziału i zgłoszenia można znaleźć pod linkiem www.edk.org.pl

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt – tel. 787 538 789.

Wytrwałości na szlaku!!!